Czy wiesz jaką oponę kupić do swojego samochodu?Wybór odpowiednich opon do swojego samochodu jest niezwykle istotny. Odpowiednie ciśnienie w oponach poprawi wydajność paliwa, a także wydłuży żywotność opon. Konserwacja opon samochodowych jest ważna, więc upewnij się, że regularnie sprawdzasz stan swoich opon. Jeśli masz wątpliwości, najlepszym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z lokalnym mechanikiem samochodowym.

Jak sprawdzić, czy Twoje obecne opony są gotowe do jazdy

Jeśli jesteś zaniepokojony stanem swoich opon, jest kilka szybkich kontroli, które możesz wykonać. Po pierwsze, oględziny opony powinny ujawnić wszelkie przecięcia lub przebicia. Można również sprawdzić bieżnik opony. Minimalna głębokość bieżnika jest określana przez producenta opony. - Należy posłuchać opony - jeśli opona traci bieżnik, można to usłyszeć. Może się to zdarzyć nawet przy kontroli wzrokowej. - Dotknąć opony - jeżeli opona jest bardziej miękka niż wcześniej, może to oznaczać, że nadszedł czas na zmianę opony. - Należy wybrać się na przejażdżkę samochodem - jeżeli różnica w osiągach samochodu jest zauważalna, opony mogą być u kresu swojej żywotności.

Jaki typ opon jest najlepszy dla Twojego samochodu?

Wszystkie opony są takie same, ale różne typy opon są najlepsze do różnych warunków jazdy. Na przykład, opony terenowe są najlepsze do jazdy po chodnikach, ale nie są idealne do jazdy po autostradach. Opony całoroczne - Opony całoroczne są najlepsze do jazdy przez cały rok. Są idealne do jazdy zarówno po drogach utwardzonych, jak i nieutwardzonych. Opony letnie - Opony letnie są najlepsze do jazdy latem. Na inne pory roku nadają się mniej, dlatego jesienią najlepiej zmienić je na opony całoroczne. Opony zimowe - Opony zimowe są najlepsze do jazdy zimą. Są one zaprojektowane ze specjalnym wzorem bieżnika, aby trzymać się drogi w chłodniejszych temperaturach.