Ostateczny przewodnik po męskich dress codes i ich znaczeniuMęskie kody ubioru mogą być mylące. Jest ich tak wiele, że może być trudno wiedzieć, co oznaczają i co powinieneś nosić, aby pasować. Jest to szczególnie trudne, gdy weźmie się pod uwagę mnogość dress code'ów, które są specyficzne dla poszczególnych organizacji, takich jak bractwa, stowarzyszenia czy ekskluzywne kluby wiejskie. Każda z nich ma swój własny zestaw zasad dotyczących rodzaju odzieży, którą powinieneś nosić, aby wtopić się w innych członków i nie wyróżniać się jak kciuk. Niezależnie od tego, czy szukasz nowej pracy, czy możliwości nawiązania kontaktów, odpowiedni ubiór pierwszego dnia jest niezbędny, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie. Odpowiedni strój może również pomóc złagodzić nerwy i sprawić, że poczujesz się pewniej po przybyciu na rozmowę kwalifikacyjną lub spotkanie networkingowe.

Co to jest dress code?

Dress code to zestaw zasad, które mówią, co powinieneś nosić do pracy. Różni się to od kodu mody, ponieważ dress code dotyczy bardziej funkcji niż mody. Dress code jest zwykle określany na podstawie rodzaju wykonywanej pracy i środowiska, w którym jest wykonywana. Celem dress code'u jest sprawienie, aby pracownicy wyglądali tak, jakby należeli do swojego środowiska pracy, a nie jakby uczestniczyli w imprezie kostiumowej.

Na przykład, w restauracji może obowiązywać zasada, że pracownicy muszą nosić czarne spodnie i czarną lub białą koszulę zapinaną na guziki. Ten dress code ma na celu utrzymanie restauracji w czystości i zapobieganie plamom z jedzenia lub napojów na ubraniach pracowników. Nie ma on być stylowy ani modny - ma pomóc pracownikom dobrze wykonywać ich pracę.

Ciemne garnitury

Ciemne garnitury są najbardziej powszechnym rodzajem dress code'u dla miejsc biznesowych i wydarzeń. Są one również najbezpieczniejszą opcją, jeśli nie jesteś pewien, jaki typ garnituru założyć. Ciemne garnitury mogą jednak oznaczać różne rzeczy i warto zrozumieć różnice, aby móc wybrać najlepszą opcję. Ciemnoszary, granatowy i czarny to najczęstsze kolory ciemnych garniturów dla mężczyzn. Każdy z nich ma inne znaczenie, a noszenie niewłaściwego koloru może być złym sygnałem.

Ciemnoszare garnitury są najmniej formalną opcją, ale nadal są odpowiednie dla większości ustawień biznesowych. Są one dobrym wyborem, jeśli ubierasz się na coś takiego jak impreza na świeżym powietrzu. Ciemne granatowe garnitury są najbardziej formalną opcją. Są one odpowiednie na specjalne okazje, takie jak śluby, rozmowy kwalifikacyjne i pogrzeby. Czarne garnitury są świetną opcją, ale najlepiej sprawdzają się w bardziej swobodnych okolicznościach.