Czego lalki Barbie mogą nas nauczyć o różnorodnościLalki Barbie istnieją od dziesięcioleci. Są symbolem kobiecości i piękna. Lalki Barbie nie są jednak jedyną reprezentacją kobiet w mediach i społeczeństwie. Toczy się ważna dyskusja na temat tego, jak sprawić, by Barbie była bardziej inkluzywna. Czego możemy się nauczyć od lalek Barbie? Dyskusja na temat uczynienia Barbie bardziej zróżnicowaną trwa i nie została jeszcze zakończona. Niektórzy twierdzą, że należy to zrobić, zmieniając typ ciała i pochodzenie etniczne postaci, podczas gdy inni twierdzą, że byłoby lepiej, gdyby zmienili typ ciała, ale zachowali tę samą pochodzenie etniczne.

Jaki jest wpływ lalek Barbie na zachowanie dziewcząt dzisiaj?

Lalki Barbie to jedna z najbardziej wpływowych zabawek na świecie. Mają ogromny wpływ na społeczeństwo, ale mają też negatywny wpływ na dziewczęta. Lalki Barbie zostały stworzone w 1959 roku przez Ruth Handler i jej męża Elliota Handlera. Były sprzedawane jako zabawki dla dziewczynek i sprzedawane rodzinom z dziećmi w wieku 3-12 lat. Jednak wielu rodziców kupiło je dla swoich córek, ponieważ nie chcieli, aby ich synowie bawili się lalkami. W ostatnich latach nastąpił wzrost liczby dziewcząt, które bawią się lalkami Barbie, ponieważ postrzegają je jako wzory do naśladowania, które mogą pomóc im w późniejszym życiu odnosić sukcesy jako kobiety. Lalki Barbie zawsze były popularną zabawką dla dziewczynek, ale najnowsze badania wykazały, że nie są one tak dobre dla dziewczynek, jak kiedyś sądzono. Dzieje się tak dlatego, że lalki Barbie promują nierealistyczny obraz ciała i mogą dać dziewczynkom zniekształcone wyobrażenie o tym, co stanowi piękno. Najczęstszym rozwiązaniem tego problemu jest ograniczenie liczby Barbie w życiu dziecka. Ale może to być trudne, zwłaszcza gdy dzieci chcą bawić się swoimi Barbie w otoczeniu innych dzieci lub gdy dzieci bawią się swoimi Barbie w miejscach publicznych. Jednym z możliwych rozwiązań byłoby włączenie przez rodziców bardziej zróżnicowanych lalek do życia swoich dzieci, aby mogły zobaczyć różne typy ciał i poznać różne kultury. Innym rozwiązaniem byłoby ograniczenie przez rodziców czasu spędzanego przez ich dzieci

Wniosek Czy Barbie nadal będzie aktualna za 20 lat?

Barbie to zabawka, która istnieje od lat pięćdziesiątych. Z czasem się to zmieniło, ale nadal jest popularne w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, gdzie jest jedną z najlepiej sprzedających się zabawek. Barbie zawsze miała pozytywny wpływ na dziewczynki, które dorastały z lalką w swoich pudełkach z zabawkami. Naturalny wizerunek Barbie również wyróżnia ją spośród innych lalek, ponieważ nie jest jedną z wielu. To wzmocniło znaczenie Barbie w dzisiejszym społeczeństwie, zwłaszcza dla kobiet i dziewcząt, które chcą czuć się wzmocnione i piękne.